Hacettepe Üniversitesi | Araştırma Merkezleri | İdari Birimler
ARŞİV

Geri Dön

 
2011 yılında desteklenmesi istenilen proje başvuruları hakkındaki H.Ü.Bilimsel Araştırmalar Biriminin duyurusu için tıklayınız...
  2010 Yılı Kapsamlı ve Alt Yapı Proje kabul tarihleri
  Alt Yapı Proje Önerisi
  2010 Yılında Devlet Planlama Teşkilatınca Desteklenecek Projeler ile ilgili Rektörlük Duyurusu
 

Hacettepe Teknokent ve Inovent tarafından 13 Ocak 2009 Salı günü "Teknoloji Transferi ve Değerlendirme Konferansı" düzenlenmiştir.Sunumlar için aşağıdaki linkleri tıklayınız.

Konferans'tan fotoğraflar

 

Ortak Arama/ICT/İtalya

ICT 4.çağrısı (FP7-ICT-2009-4) kapsamında "5.1 Personal Health Systems" araştırma alanındaki ortak arama duyurusu için tıklayınız...

   
 

Türk Ar-Ge Günü, 29 Ocak 2009 tarihinde Avrupa Parlamentosu’nda düzenlenecektir. “Boosting R&D Excellence in Times of Economic Downturn: Insights from Turkey” teması ile düzenlenecektir.

Dertaylı bilgi için tıklayınız...

   
 

Hacettepe Teknokent ve Inovent tarafından Üniversitemiz Sıhhiye Kampüsü Kültür Merkezi R Salonu'nda 13 Ocak 2009 Salı günü "Teknoloji Transferi ve Değerlendirme Konferansı" düzenlenecektir.

Konferans programı ektedir.

   
 

TÜBA Doktora Sonrası Araştırma Programı Başvuruları Başladı

TÜBA-DSAP programı için başvurular, 9 Ocak 2009’a kadar yapılabilir. Detalı bilgi için tıklayınız...

   
 

TÜBA Bütünleştirilmiş Doktora Programı Başvuruları Kabul Ediliyor

Programa son başvuru tarihi 9 Ocak 2009 olarak belirlendi.Detaylı bilgi için tıkayınız..

   
 

TÜBA-GEBİP 2009 Yılı Başvuruları Kabul Edilmeye Başlandı.

GEBİP için son başvuru tarihi 5 Ocak 2009. Detaylı bilgi için tıklayınız...

   
 
European Research Council – ERC Starting Grant 2008 yılı çağrısı açılmıştır. Son Başvuru tarihi 10 Aralık 2008’dir. Devamı için…
   
 

TÜBİTAK tarafından 21 kasım 2008 tarihinde, Ankara - TÜBİTAK Feza Gürsey Konferans Salonu'nda " Uluslararası İşbirliği programları" nın tanıtımına yönelik etkinlik düzenlenecektir.

Katılmak için son başvuru tarihi 17 kasım 2008'dir.

Etkinliğe katılmak isteyen araştırmacılarımızın http://www.tubitak.gov.tr/FormKayit/formDoldur.jsp?formId=6580 adresinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

   
 
Avrupa Araştırma Konseyi (ERC) Başkanı Prof.Dr.Fotis C. Kafatos 22-23 Eylül tarihlerinde Fakültemizi ziyaret edecek ve 23 Eylül 2008 tarihinde de, Üniversitemiz Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da, saat 09:30 da “Genomics in Health: Mosquito Genomics and Malaria Control” başlıklı bir konferans verecektir.
   
 

TÜBİTAK Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi'nin (ULAKBİM), Thomson Institute of Scientific Information (ISI) tarafından sağlanan verilere dayanarak hazırladığı "Türkiye Bilimsel Yayın Göstergeleri" kataloğunda, Türkiye bilimsel yayın konusunda 28 ülke arasında 98 bin 186 yayınla 21. sırada yer aldı.

ATIF SAYISINDA HACETTEPE YİNE İLK SIRADA
Katalogdaki bilgilere göre, atıf sayısında Hacettepe Üniversitesi, Türkiye'deki üniversiteler arasında 61 bin 37 atıfla yine birinci sırada yer aldı.
TIP ARAŞTIRMALARI HACETTEPE'Yİ İLK SIRAYA TAŞIDI

Son 25 yılda klinik tıp alanında yapılan 9 bin 729 yayının, 5 bin 367’sinin Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından yayınlanarak ilk sıraya yerleştiği belirlenmiştir.

Haberin devamı için tıklayınız... Yayın İstatistikleri için tıklayınız...

http://www.ulakbim.gov.tr/cabim/yayin/

   
 
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Adölesan Ünitesi ‘E-Training of Medical Staff to Reach Adolescents of Different Cultures’ başlıklı Leonardo projesine ortak olarak katılmıştır. Proje ile ilgili ‘The Parliament Magazine’ de çıkan ve Hacettepe Üniversitesi’nin logosunun da yer aldığı yazıya ekteki dosyadan ulaşabilirsiniz...
   
 

AB 7. Çerçeve Programı Marie-Curie Etkinlikleri kapsamında Ortak Eğitim Ağları Programı - Inıtial Training Network (ITN) çağrısının yayımlandığı ve söz konusu çağrının 2 Eylül 2008 tarihinde kapanacağı bildirilmektedir.

   
  Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBİM)
   
  TÜBİTAK Avrupa Birliği 7.Çerçeve Programı
   
  7.Çerçeve Programı Proje Tipleri
   
 
Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Prevantif Onkoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr.Mutlu Hayran, Araştırma Teknik Destek Birimi Koordinatörü olarak görevlendirilmiştir.
   
 
TÜBİTAK ile Rusya Temel Araştırma Vakfı arasında 10 Aralık 2007 tarihinde imzalanan "Bilimsel İşbirliği Mutabakat Zaptı" çerçevesinde ortak projeler desteklenecektir.Detaylı bilgi için tıklayınız...
   
 
Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Anlaşması çerçevesinde, TÜBİTAK ile Slovenya Araştırma Kurumu (ARRS) tarafından ortak projeler desteklenecektir.Detaylı bilgi için tıklayınız...
   
 
ESF(European Science Foundation) Araştırma Çalıştayları 2008 Duyurusu için tıklayınız...
   
 
Birimimizde Onkoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Doç.Dr. K.Mutlu HAYRAN,çarşamba,perşembe ve cuma günleri 10:00-12:00 saatleri arasında bilimsel araştırma projelerinin planlama, uygulama, analiz, sunuş ve yayına hazırlama aşamalarında araştırmacılara teknik danışmanlık hizmeti vermektedir. Randevu için lütfen bilgi alınız...
   
 

Drexel Üniversitesi Biyomühendislik Bilimleri ve Sağlık Sistemleri Fakültesi Yöneticisi olan ve ayni zamanda TASSA (Türk Amerikan Bilimadamları Derneği) başkanlığını yürüten Prof. Dr. Banu Onaral 21 Mart 2008 tarihinde Fakültemizi ziyaret edecek ve saat 10:00 da Kültür merkezi R salonunda ‘Biyomedikal Temel Araştırmaların Ürüne Dönüş Süreçleri’ başlıklı bir konferans verecektir.

Olası işbirliği çerçevesinde bir beyin fırtınası etkinliği olarak tasarlanan bu konferansa tüm öğretim üyelerimiz davetlidir.

   
 

Hacettepe Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Birimi tarafından desteklenmesi beklenen 2008 yılı proje kabul tarihleri ONLINE başvuru aşamasında yaşanan sıkıntılar nedeniyle proje kabul tarihlerinin revize edilme gereği ortaya çıkmıştır.Son başvuru tarihleri :

  • Kapsamlı Projeler için;28 Mart 2008
  • Alt Yapı Projeleri için;25 Nisan 2008 olarak belirlenmiştir.

Web Master: Aysun Ardıç
atdb@hacettepe.edu.tr